Harmonia ciała, serca
i umysłu

Magda Świtka

Po długich miesiącach namysłu i namawiania ze strony przyjaciółki trafiłam na pierwsze zajęcia jogi do Joga Centrum przy ul. Żurawiej. Był rok 2005 … i tak już zostałam :-)

Joga stała się moją pasją, sposobem życia, spędzania czasu, dzielenia się z ludźmi swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi ciała, jego ograniczeń i zmian. Początki przebiegały podobnie jak u każdego początkującego: wysiłek, zwątpienie, ból, ale były też chwile radości, unoszenie się nad ziemią, że potrafię, że krok do przodu, że mogę...

 Joga to nie tylko giętkość i elastyczność ciała. Na szczęście nie od razu trzeba ćwiczyć tak jak nauczyciel, czy jak na zdjęciach w książce. Joga to słuchanie swojego ciała i pozwolenie sobie na przekraczanie granic, joga to wnikliwa obserwacja i słuchanie siebie. 

Przekazywanie podczas zajęć swoich spostrzeżeń i doświadczeń innym, daje mi szansę zrobić coś dobrego dla drugiej istoty. Jest to właściwe wykorzystanie czasu, który został mi dany.

Ukończyłam kurs nauczycielski Introductory II prowadzony przez Konrada Kocota, a także kurs instruktora rekreacji ruchowej - ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system hatha jogi. Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez Jurka Jaguckiego, Konrada Kocota, Grzegorza Nieściera, Katarzynę Kałamajską.

 W jodze przede wszystkim uczę się i poznaję siebie, joga pozwala mi znaleźć dystans do otaczającego świata, uczy pokory, uważności i samodyscypliny. Praca na macie daje mi zdrowie, energię psychiczną i fizyczną, jest jak paliwo.