Harmonia ciała, serca
i umysłu

Marek Migała

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara.
Specjalista rehabilitacji z kilkunastoletnim doświadczeniem terapeutycznym (w 1993 rozpoczął pracę jako medyk).
Jogę ćwiczy od 1991 (26 lat), od 1997 (20 lat) uczy.
Prowadzi m.in. zajęcia zdrowie kręgosłupa oraz joga po 50-tce.


Tekst Marka Migały
Joga w modelu fizjoterapeutycznym dla osób po 50 roku życia


Pierwsze kroki w świecie jogi stawiał w Tarnowie pod okiem Krzysztofa Giemzy. To on obudził w nim pasję do ćwiczenia, otworzył serce i umysł na mądrość płynącą z systematycznej praktyki jogi.
Następnie w Krakowie spotkał Konrada Kocota, jednego z najwybitniejszych polskich nauczycieli. Konrad przekazał mu solidną praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat wykonywania asan i praktyki pranayamy. Wiedza przekazana przez Konrada stała się na tyle inspirująca, że postanowił spróbować swoich sił jako nauczyciel.
Wziął udział w Kursie Nauczycielskim organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, gdzie zdobył stopień nauczycielski Introductory I, a rok później Introductory II. Równocześnie uczył jogi w Tarnowie.
W miarę pozyskiwania coraz większej wiedzy płynącej z praktyki jogi, postanowił połączyć ją ze swoim doświadczeniem terapeutycznym. Początkowo próbował rozwiązać własne problemy zdrowotne z pomocą jogi. Gdy okazało się to skuteczną terapią wspomagającą leczenie, zwłaszcza schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu, wyspecjalizował się właśnie w terapeutycznym aspekcie jogi. Cały czas doskonali swoją wiedzę na temat jogi poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez znakomitych nauczycieli zarówno z Polski jak i z zagranicy. Również dokształca się nadal w ramach swojej pracy zawodowej, uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach.
Od maja 2006 uczy w Joga! Centrum, gdzie prowadzi m.in. zajęcia ' Zdrowie kręgosłupa' oraz 'Joga po 50-tce'.