Harmonia ciała, serca
i umysłu

Sławka Golonka

Ruch w jego różnych aspektach towarzyszy mi od dzieciństwa. Najpierw był taniec: towarzyski, rock’n’roll, potem funky oraz jazz, wreszcie szeroko pojęte afro-latino. Ten etap to dla mnie przede wszystkim emocje, możliwość wyrażania siebie oraz ogromna przyjemność. To także okres poznawania różnorodnych technik ruchu oraz niezwykła przygoda ze świadomością ciała. Stąd był już tylko krok do jogi wraz z jej logiką oraz harmonią, a także niebywałą kompleksowością podejścia do człowieka i skutecznością na wielu płaszczyznach. Joga i taniec to doskonałe połączenie dwóch form aktywności pozwalające osiągnąć stan równowagi. Joga skupia energię do wnętrza, a równocześnie pozwala pracować z ciałem i umysłem na poziomie elementarnym. Taniec wydobywa ją na zewnątrz w formie swobodnej, radosnej ekspresji. 

Z wykształcenia jestem politologiem, specjalistą ds. handlu zagranicznego oraz marketingu i zarządzania. 12 lat spędziłam w klasycznym biznesie korporacyjnym piastując stanowiska związane z kontrolą zarządzania, dystrybucją oraz marketingiem.

Jestem również dyplomowaną instruktorką tańca jazzowego jak również instruktorem zajęć rekreacji ruchowej o specjalizacji hatha-joga. Przez długi czas prowadziłam także zajęcia z salsy. Od lat uczestniczę w regularnych zajęciach, warsztatach, kongresach i festiwalach z interesujących mnie dziedzin, korzystając z wiedzy i doświadczenia wybitnych pedagogów z całego świata. Mam też wyjątkowe szczęście spotykać na swojej drodze wspaniałych nauczycieli i przewodników.

Od 15 lat prowadzę różnego rodzaju regularne, otwarte zajęcia, jak i warsztaty dla biznesu.