Harmonia ciała, serca
i umysłu

Lipiec z jogą nad jeziorem. Dworek w Bieniaszach na Warmii.

Prowadzi Adam Bielewicz, masaż - Anita Jarocka  

25 lipca - 1 sierpnia 2021

Zapraszamy na lipcowy kurs jogi do dworku w Bieniaszach na Warmii - do miejsca znanego już z wielu naszych poprzednich wyjazdów i lubianego za swoją gościnną i kameralną atmosferę, klimatyczną salę do praktyki jogi, pyszną kuchnię wegetariańską, ciszę i spokój. 
Tutaj codzienną praktykę jogi - energetyzującą ciało i kojącą umysł połączymy z głębokim relaksem. Otoczenie dworku, spacery po parku i kapiele w jeziorze, przyniosą wytchnienie od miejskiej codzienności.
Urokliwy dworek w Bieniaszach położony jest nad jeziorem. Posiada własny pomost, otoczony jest pięknym lasem i łąkami. Przy sąsiednim jeziorze znajduje się piaskowa plaża. Zapraszamy do kąpieli w jeziorze i wypożyczenia łódki, jazdy konnej, wycieczek rowerowych, spacerów po zabytkowym parku i pagórkowatej okolicy. Dwór posiada boisko do siatkówki i badmintona.

W programie

- Joga -  rano i po południu, dwie długie sesje jogi dla osób początkujących oraz zaawansowanych. 
 - zajęcia tematyczne: elastyczność bioder, barków, zdrowie kręgosłupa, zestaw na stabilność emocjonalną… 
- po południu głęboki relaks i ćwiczenia oddechowe oraz medytacja
- ćwiczenia nad jeziorem na pomoście
- wieczorem wykłady i filmy o jodze i nie tylko...
- biblioteczka jogiczna 
- masaże (za dodatkową opłatą):
- posiłki: poranna herbata i owoc oraz dwa wegetariańskie posiłki przygotowywane przez doświadczonych kucharzy
- spływ kajakowy rzeką Marózką
- opieka nad dziećmi, gwarantujemy bezpłatną opiekę nad dziećmi w czasie zajęć jogi. Przed dworkiem znajduje się plac zabaw z huśtawką, drabinką i piaskownicą.

Joga Iyengara 

jest unikalnym systemem pracy z ciałem, który poprzez swą precyzję, uważną pracę przynosi efekty nie tylko na poziomie fizycznym (elastyczność, siła, koordynacja, odblokowanie stawów, oczyszczenie narządów wewnętrznych, naenergetyzowanie organizmu), ale też na poziomie emocjonalnym i umysłowym (zredukowanie stresu, wzrost samoświadomości, koncentracja, wyciszenie).
B.K.S. Iyengar o jodze: Joga jest dziedziną wieloaspektową. Celem i kulminacją praktyki jogi jest poznanie duszy, jednak po drodze pojawia się mnóstwo korzystnych efektów ubocznych, na przykład zdrowie, szczęście, spokój i równowaga. W tym sensie jogę można nazwać terapią.

Adam Bielewicz  

Adam Bielewicz - dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara, instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji kinezypsychoprofilaktyka. Praktykuje jogę od 30 lat, od 27 uczy. Rozpoczynał ćwicząc i ucząc u Sławomira Bubicza, 21 lat temu założył Joga! Centrum - jedną z najstarszych i najpopularniejszych szkół jogi w Polsce w której uczyło się wielu obecnych nauczycieli jogi. 3 razy przebywał w Indiach w Instytucie BKS Iyengara w Punie, gdzie uczył się u Geety i Prashanta Iyengar oraz R. Shah. Uczestniczył w warsztatach wielu wspaniałych nauczycieli: Faeqa Birii we Francji, Louis Steinberg i Marian Garfinkel z USA, Gabrielli Giubilaro z Włoch, Rity Keller i Michaela Forbesa z Niemiec oraz najlepszych polskich nauczycieli.

Anita Jarocka 

wytrawna masażystka z kilkunastoletnią praktyką oraz entuzjastka i propagatorka muzyki etno world. W wolnych chwilach chodzi po górach.
Zapraszamy do wcześniejszych zapisów na masaże. Anita - 784-860-171

Masaż polinezyjski
Odblokowuje przepływ energii w ciele. Pomaga przy dolegliwościach ciała, takie jak bóle pleców, kręgosłupa, barków, bioder, nóg i stawów. Rozładowuje długotrwały stres, łagodzi wewnętrzny niepokój. Czas ok.1,5h 
Masaż antycellulitowy, wyszczuplający
(polinezyjski z użyciem bańki chińskiej w strefach; brzuch, uda przód i tył, pośladki oraz boczki). Ujędrnia, przyspiesza przemianę materii, modeluje sylwetkę.
Czas ok.1,5 h 
Japoński Cosmolifting (Sorensensistem™)
Manualny masaż odmładzajacy twarzy, oraz stymulacja punktów akupresurowych.
Alternatywa dla botoksu oraz innych inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.
Techniki stosowane wspierają proces usuwania toksyn, tonizują i doskonale ujędrnią oraz napinają skórę. Spłycają zmarszczki i minimalizują cienkie linie, a także odświeżają i rozświetlają skórę. Czas ok. 1h
Udvartana – utsadana
(ajurwejdyjski peeling całego ciała z użyciem proszków ziołowych z olejem sezamowym). Zabieg daje głębokie działanie detoksykujące, antycellulitowe, likwiduje uczucie ciężkości nóg, wygładza i uelastycznia skórę oraz działa regeneracyjnie i relaksacyjnie. Czas ok. 1,5 h

Atrakcje w Bieniaszach i okolicy

Dwór Bieniasze: jezioro i wypożyczalnia łódek, świetne okolice na spacery i rower, wypożyczalnia rowerów, boisko do siatkówki i badmintona. www.bieniasze.pl 
Jezioro Wuskiniki, 3 km: plaża, wypożyczalnia sprzętu pływającego
Dwór Wojciechy
, 5 km: Jazda konna, przejażdżka bryczką
Dobre Miasto 24 km: basen. www.basen.dobremiasto.com.pl
Ostróda 42 km: rejsy statkami Ostróda-Miłomłyn lub po jeziorze Drwęckim. www.zegluga.com.pl

Zabytki w okolicy

Miłakowo 6 km - gotycki kościół parafialny z XIV w., wieża z przełomu XIV i XV w. Ołtarz główny neogotycki, w bocznych nawach drewniane empory. Fragmenty murów obronnych z XIV w. 
Morąg 21 km - gotycki ratusz z XV w, Pałac Dohnów z XVI w., obecnie Muzeum Warmii i Mazur, fragmenty murów i baszt z XIV w., pozostałości zamku krzyżackiego, gotycki kościół parafialny pw. św. Piotra i Pawła z XIV w. 
Dobre Miasto 24 km - gotycki kościół Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych – druga co do wielkości świątynia Warmii; rzeźba Madonny z XV wieku, późnobarokowy ołtarz z 1748, epitafium biskupa warmińskiego Załuskiego, klasycystyczny kościół ewangelicki, fragmenty murów obronnych z gotycką wieżą z XIV wieku, późnobarokowa kaplica św. Mikołaja z ok. 1740.

Po drodze z Warszawy 

Olsztynek - skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny, gotycki kościół z XIV wieku i pozostałości murów miejskich z basztami z XV w., zamek krzyżacki, układ urbanistyczny Starego Miasta, oraz pojedyncze domy z początku XX wieku. 
Nidzica - zamek krzyżacki z XIV w 
Grunwald - pole bitwy z 1410 r.

Dwór w Bieniaszach

oferuje znakomite warunki mieszkalne. Komfortowe pokoje i apartamenty dwu- i trzyosobowe. Łazienka, TV w każdym pokoju. Bezprzewodowy Internet. Część pokoi z łóżkami małżeńskimi.

Koszt wyjazdu

od osoby obejmuje zajęcia jogi, zakwaterowanie i wyżywienie.
pokój 1-osobowy - 2200 zł
pokój 2, 3 osobowy – 1990 zł
dzieci do 3 roku życia pobyt gratis (jeśli dziecko śpi na łóżku z rodzicami) lub 450zł w przypadku zajmowania osobnego łóżka
dzieci 3-10 lat - 800 zł
osoby towarzyszące (nie ćwiczące): koszt mniejszy o 100 zł.
Psy, koty - 140 zł - tylko za zgodą współlokatorów

Kurs rozpoczyna się zajęciami w niedzielę 25 lipca o 18.00 i kończy w niedzielę 1 sierpnia po obiedzie.  

Rozkład zajęć
niedziela 25 lipca
18.00 - 19.00 Joga
19.15 Kolacja
20.00 Spotkanie otwierające

poniedziałek 26 lipca - niedziela 1 sierpnia
8.00 – 8.30 Herbata i owoc
8.30 - 10.00 Joga początkująca
8.30 - 11.00 Joga dla osób już praktykujących
11.20 Obiad
16.00 - 18.00 Joga grupa wspólna
18.00 - 18.40 Relaks, ćwiczenia oddechowe, medytacja
19.00 Kolacja
Wieczorem filmy i rozmowy o jodze

Prosimy o przywiezienie mat. Pozostały sprzęt będzie na sali.
Istnieje możliwość zakupienia sprzętu do jogi oraz książek o tematyce jogicznej.

Rezerwuję

Rezerwacje

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona zachęcamy do jak najwcześniejszych zapisów. 
Rezerwacji dokonuje się poprzez obowiązkowe wypełnienie formularza zgłoszenia oraz wpłatę 300 zł od osoby
- bezpośrednio w Joga Centrum, Pankiewicza 1
- na stronie jogacentrum-warszawa.cms.efitness.com.pl/kup-karnet 
- na konto Joga Centrum Adama Bielewicza 11 1140 2004 0000 3002 3466 4893. W tytule przelewu prosimy wpisać Joga Lipiec
W przypadku wpisu na listę i braku wpłaty w ciągu 7 dni rezerwacja jest anulowana. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa do 16 lipca zwracamy wpłatę, po tym terminie zwrot tylko gdy inna osoba zajmie zwolnione miejsce. Pozostała kwota płatna gotówką w dniu przyjazdu. O miejscach decyduje kolejność wpłat. 
Dodatkowe informacje 509 014 208, info@joga.net.pl

Serdecznie zapraszamy
Adam Bielewicz i Anita Jarocka